На головну ГОЛОВНА Дотримання мовного законодавства

Дотримання мовного законодавства

Відповідно до частини 7 статті 1 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені цим Законом.

Викладання предметів російською мовою у ВСІХ закладах освіти нашої країни може кваліфікуватися впровадженням стандартів освіти держави-агресора підпадає під колабораційну діяльність ч.3 ст. 111 Кримінального Кодексу України:

Здійснення громадянином України пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, –
караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Положення

Завдання та напрями практичної діяльності щодо неухильного дотримання мовного законодавства

1. Створити інституційні та інформаційні підстави, а також організаційні умови для дотримання здобувачами освіти, науково-педагогічними працівниками, керівниками та працівниками Арт академії законодавства в частині провадження освітнього процесу українською мовою.
  2. Забезпечити викладання українською мовою (з можливим винятком для студентів з числа іноземних громадян за встановленим ректоратом порядком).
  3. Використовувати під час проведення занять (незалежно від їх форми) навчальні матеріали українською мовою, за винятком змістовно цінного якісного іноземного медіаконтенту, що не має україномовних аналогів та офіційного перекладу.
  4. Вести українською мовою документацію, сайт та сторінки Арт академії у соціальних мережах, а також засідання, наради, збори, конференції.
  5. Розширювати сфери застосування української мови науково-педагогічними працівниками та студентами як невід’ємного елемента національно-патріотичного виховання.
  6. Проводити олімпіади, виставки творчих робіт, круглих столів серед студентів та викладачів, спрямованих на підтримку і популяризацію української мови, культури, історії.
  7. Формувати тематику курсових та дипломних проєктів відповідно до норм мовного законодавства, враховуючи надбання українського мистецтва.
  8. Проводити виключно державною мовою атестацію здобувачів.
  9. У разі необхідності рекомендувати та забезпечити науково-педагогічним працівникам Арт академії підвищення кваліфікації щодо володіння державною мовою.
  10. Здійснювати моніторинг використання української мови у навчальному процесі з метою неухильного дотримання мовного законодавства та унеможливлення його порушень.
  11. Організовувати відвідування занять педагогічних працівників адміністрацією закладу освіти з метою оцінювання якості дотримання мовного законодавства.
  12. Поповнювати фонди бібліотеки та кафедр, а також електронної платформи Арт академії  навчальною, художньою, публіцистичною, науково-дослідною, науково-популярною, науково-інформаційною, довідковою україномовною літературою.

Національна комісія зі стандартів державної мови