Європейська інтеграція нині є стратегічним вибором нашої держави, кожної української родини, освітнього закладу. Викладачі та студенти, адміністрація та батьки студентів – усі прагнуть стабільності, добробуту, дотримання своїх прав, хочуть жити у демократичному, успішному та прозорому суспільстві.
Не лише географічне положення та підписання певних міжнародних угод визначає європейський статус України, а європейське мислення, цінності та суспільна поведінка.
Усвідомлюючи це, Арт академія імені Сальвадора Далі постійно працює над підвищенням рівня обізнаності співробітників та студентства у питаннях європейської інтеграції, підтримує професійні громадські об’єднання, зорієнтовані на участь громадян у розвитку вітчизняної та європейської освіти та культури.
На педагогічних зібраннях, методичних семінарах, курсах підвищення педагогічної майстерності викладачів вивчається та адаптується досвід кращих європейських університетів: програми, методичні підходи, навчальні видання тощо.
У процесі соціально-гуманітарної підготовки – від епохи до епохи – студенти вивчають поступ людської цивілізації, засвоюючи провідні європейські цінності, зокрема повагу до прав і свобод людини, набувають імунітету проти тиранії та рабської покірливості, жорстокості та пристосуванства, опановують уроки історії, вчинків та пристрастей, стають зрілими особистостями з почуттям гідності та громадянської свідомості. Сучасне ж мистецтво, сповнене тривоги за майбутнє, постколоніальне та екологічно орієнтоване, піднімає їх на новий рівень усвідомлення дійсності, відповідальності перед прийдешніми поколіннями за сталий розвиток країни і світу.
Лекційні курси кафедр мають проблемний характер, що передбачає відмову від настанови на виняткове засвоєння студентами результатів попереднього досвіду науки на користь набуття ними досвіду отримання нових, власних результатів. Пропоновані студентам завдання спонукають їх мислити нешаблонно, виявляти ініціативу, генерувати нові ідеї.
Семінарські та практичні заняття в Академії проходять у формі творчої співпраці та живої дискусії, привчають аргументовано відстоювати власну думку і поважати чужу, передбачені також творчі проекти у малих групах, які дають досвід командної взаємодії.
Завдання для самостійної роботи орієнтовані на всебічне вивчення явищ мистецтва, дослідження широкого кола проблемних питань і точок зору різних учених та фахівців-практиків на них. Історичний, філософський, соціальний, психологічний, культурологічний контексти розгляду навчального матеріалу дозволяють поєднувати професійний підхід із широким охопленням європейських цивілізаційних принципів.
Освіта в Академії має компаративний та мультикультурний характер, сприяє усвідомленню специфіки української національної традиції у зіставленні із західною та східною, привертає увагу зокрема до творчості митців українського походження в інших європейських країнах. Важливий аспект формування європейської ідентичності – вивчення і дослідження (у процесі написання курсових та кваліфікаційних робіт) історичних та сучасних здобутків європейських дизайнерів, мистецтвознавців, освітян, ствердження цінності міжкультурних комунікацій різного рівня.
Проводяться у закладі і спеціальні позанавчальні та позааудиторні заходи євроінтеграційного спрямування. Це підписання угод з європейськими освітніми установами і галереями, круглі столи, бесіди, популярні лекції, очні та онлайн-зустрічі, майстер-класи, спільні пленери з митцями з країн ЄС, поширення серед викладачів студентів інформаційних матеріалів про можливості академічної мобільності, участі у конференціях та наукових збірниках, стажування та обмін досвідом х європейськими колегами. Практикується також обговорення сучасних європейських політичних та суспільних подій, міжнародних виставок, показів, тижнів моди та інших форумів, що визначають обличчя сучасної Європи в її єдності ба багатоманітності.
Моніторингові дослідження свідчать, що протягом останніх трьох років, незважаючи на економічні труднощі та пандемію, рівень євроінтеграційної поінформованості та свідомості, мотивація до змін у собі та в країні серед викладачів та студентів Академії істотно зросли. Саме системна професійна підготовка, відкритість, європейська орієнтація сприяють високій конкурентозданості наших випускників на ринку праці
Наші проєкти та плани
Круглий стіл щодо роз’яснень концепції EUКраїна.
Круглий стіл на тему: «Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Освіта».
Бесіди в рамках концепції EUКраїна зі студентами та викладачами, щодо базових європейських цінностей. Зміст євроінтеграції, переваги і можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції України до ЄС. Переваги, які отримує кожен громадянин України від впровадження Стандартів ЄС.
Лекція на тему: «Угода про асоціацією між Україною та ЄС у галузі культури».
Лекція на тему: «Угода про асоціацією між Україною та ЄС у галузі туризму».
Круглий стіл українських та іноземних студентів, які навчаються в Арт академії на тему: «Культурна спадщина і міжкультурний діалог в програмі Європейського Союзу та Ради Європи».
Зустріч з італійським художником, дизайнером українського походження Пушкарьовим Сергієм.
Реалізовані проєкти
«Молоді репортери – Туристична журналістика». За підтримки Еразмус+
Проведення майстер-класів з акварельного живопису італійським художником Джовані Марко Сассу
Проведення майстер-класів зі станкової графіки по офорту грузинським художником Томазом Аваліані
http://avalianiart.com/index.php


Проведення італійсько-українського пленеру «Дві ріки, дві столиці» та міжнародного пленеру м.Київ - м.Рим - 2021
“Дві ріки, дві Столиці”. Рим і Київ поєдналися в мистецтві 
На початку жовтня 2021 року на мальовничому схилі Пінчіано в самому серці Вічного міста та паралельно на Володимирській гірці у Києві відбувся міжнародний культурний захід «Дві ріки – дві столиці», що проходив під патронатом Посольства України в Італії.
Пленер об’єднав митців двох країн з метою висвітлення художніми засобами цінностей української духовності, ментальності та культури не тільки в межах українського суспільства, а й в еміграції.
Кращі педагоги і студенти АРТ АКАДЕМІЇ ім. Сальвадора ДАЛІ та Мистецького коледжу імені Сальвадра Далі з іншими художниками України та Італії писали з натури свої унікальні роботи в режимі реального часу, демонструючи високопрофесіоналізм та торжество сили мистецтва над географічними та культурологічними кордонами.
Дякуємо ВСІМ КОЛЕГАМ з Італії та України, що долучились до нашої МИСТЕЦЬКОЇ АКЦІЇ
ВСІМ ДОБРА! ЗДОРОВ‘Я! МИРУ!
DALI буде…
«Дві ріки, дві столиці»: У Римі готуються до другого пленеру
«Ефект був таким, на який сподівалися організатори: створити обмін та безперервний діалог між двома мистецькими заходами та посилити співпрацю між двома містами мистецтва за участю громадськості», – пояснили організатори.


