Положення про Науково-методичну раду АРТ АКАДЕМІЇ імені Сальвадора Далі
Це положення прийнято відповідно до Закону України «Про вищу освіту». Визначає основні завдання, обов’язки і права науково-методичної ради закладу.
Загальні положення
1.1. Науково-методична рада АРТ АКАДЕМІЇ сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі створюється наказом ректора для вирішення завдань науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу, підготовки методичної літератури, використання технічних засобів навчання, обміну досвідом педагогічної роботи, організації підвищення кваліфікації викладачів, налагодження ефективних зв’язків методичного характеру з іншими навчальними закладами. Рада є дорадчим органом.
1.2. Загальне керівництво методичною діяльністю АРТ АКАДЕМІЇ здійснює проректор з навчально-методичної та виховної роботи, який одночасно є головою науково-методичної ради.
1.3. До складу науково-методичної ради, крім голови, входить заступник голови, секретар та члени ради з числа працівників науково-методичного відділу та викладачів кожної з кафедр, які мають значний досвід навчально-методичної роботи.
1.4. Науково-методична рада здійснює свою роботу на основі плану, розробленого на навчальний рік і затвердженого на її засіданні.
1.5. Засідання науково-методичної ради проводиться один раз на місяць, крім літнього канікулярного періоду.
1.6. Рішення ради приймаються шляхом голосування звичайною більшістю голосів.
1.7. Рекомендації науково-методичної ради виносяться на розгляд Вченої ради АРТ АКАДЕМІЇ.
1.8. Науково-методичній раді підпорядковані методичні комісії, які створюються періодично рішенням ради для втілення певних проектів науково-методичного або навчально-методичного характеру.
2. Завдання науково-методичної ради АРТ АКАДЕМІЇ
2.1. Планування, організація, контроль та коригування методичної роботи з усіх форм та освітньо-кваліфікаційних рівнів.
2.2. Розгляд і обговорення вузлових питань навчально-методичної роботи у закладі і упорядкування відповідних рекомендацій.
2.3. Вивчення і аналіз навчально-методичної документації, яка відображає зміст навчання (програм, підручників, навчально-методичних посібників тощо).
2.4. Аналіз планів семінарських, практичних і лабораторних занять кафедр, тематики наукових і дипломних робіт з метою напрацювання рекомендацій.
2.5. Аналіз якості і стану всіх видів методичної роботи кафедр.
2.6. Розробка вимог до методичного забезпечення навчально-виховного процесу.
2.7. Розгляд і обговорення на основі попередньої експертизи кафедри оригінал-макетів навчально-методичної літератури, визначення їх відповідності до діючої нормативно-правової бази, науково-методичного рівня, прийняття мотивованих рекомендацій Вченій раді щодо доцільності їх видання.
2.8. Експертиза навчально-методичних матеріалів з технологій навчання.
2.9. Розгляд та затвердження методичних матеріалів з усіх видів занять.
2.10. Керівництво виданням навчально-методичної літератури.
2.11. Організація творчих зв’язків з іншими навчальними закладами, державними та громадськими освітніми установами та організаціями.
2.12. Участь в організації науково-методичних конференцій на рівні ЗВО, України та міжнародних.
2.13. Організація семінарів, виставок, презентації навчально-методичної літератури.
2.14. Організація і проведення методичних семінарів.
2.15. Контроль за роботою методичних семінарів кафедр.
2.16. Контроль за роботою методичних комісій.
2.17. Планування, організація підвищення кваліфікацій викладачів та контроль за її здійсненням.
2.18. Організація у бібліотеці і навчальних кабінетах виставок навчально-методичної літератури.
2.19. Впровадження кращого досвіду методичного забезпечення навчально-виховного процесу.
3. Права науково-методичної ради
3.1. Запит та одержання від кафедр та інших підрозділів ЗВО необхідних для здійснення покладених на неї завдань відомостей і навчально-методичних матеріалів.
3.2. Залучення професорсько-викладацького складу як авторів, рецензентів і консультантів навчально-методичних матеріалів.