На головну ГОЛОВНА Благодійна виставка-марафон «Між небом та землею» художниці Оксани Фурса

Благодійна виставка-марафон «Між небом та землею» художниці Оксани Фурса

Український благодійний фонд UKRAINE RENOVA ART під егідою Національного музею Тараса Шевченка представляє благодійну виставку-марафон «Між небом та землею» художниці, представниці українського фолк-арт Оксани Фурса.

Оксана Фурса відома перш за все серіями робіт у стилі фолк-арт. Її нетривіальне бачення світу самобутньо відображено у колекції «ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА» (2014), яка стала візитівкою художниці. Її уява витончено вплітає мотиви народних казок у фантазійний кольоровий світ дивних тварин і рослин, але глядач із першого погляду відчуває серед цього чудернацького світу єство української землі. Вже втретє роботи Оксани Фурса експонуються у Національному музеї Тараса Шевченка.

Відповіддю на трагічні події війни стала серія робіт Оксани Фурса «Між небом та землею». У цьому творчому циклі художниця використовує аналогії та метафоричні образи тонкого світу (“Янгол Перемоги”, “Янгол Відродження”), звертається до манери візантійської школи іконопису (“Благословіння Богородиці”), відтворюючи захисні образи, характерні для українців.

Основою виставки стане інсталяція з протитанкових їжаків, на яких під різними ракурсами і освітленням демонструватимуться дві колекції: «ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА» як символ миру, добра й щедрот української землі та «Між небом та землею» – звернення до потаємної правди буття.

Доповнять експозицію цифрові копії 5-ти робіт Марїї Примаченко, надані з фонду Національного музею Тараса Шевченка – своєрідний символ зв’язку мистецьких поколінь.

Коли: 6 – 31 липня 2022 року
Де: Національний музей Тараса Шевченка