FOCUScience 2015 — КОНКУРС фотографій на тему науки та інновацій

КОНКУРС фотографій на тему науки та інновацій — FOCUScience 2015 (в рамках проекту «Наука та інновації-суспільству»).

Запрошуємо всіх бажаючих — учених, журналістів, фотографів, професіоналів і аматорів, всіх, кого хвилюють проблеми науки, впровадження її досягнень у життя та поширення наукових знань у суспільстві, взяти участь у Конкурсі науково-популярних фотографій 2015 року.

Предмет конкурсу: На конкурс надсилаються фотографії на теми науки та інновацій, зроблені з застосуванням будь якої техніки фотографування. Фотографії повинні супроводжуватися підписами, що включають в себе назву знімка та короткий популярний опис зображеного об’єкта або процесу, без зайвих технічних деталей і термінів. Фотографії повинні бути нетривіальними, наочними, художніми і виконаними на хорошому технічному рівні і відображати як об’єкти науки (кристали, частинки, клітки, рослини, тварини, природні явища і т.п.), так і процеси наукових досліджень.

Категорії фотографій:
Макрозйомка — фотографії мають відображати світ таким, яким ми не можемо побачити його неозброєним оком. Вони мають бути виконані з використанням макро-об’єктивів або спеціальної техніки (наприклад, мікроскопу).
Дія — фотографії мають відображати який-небуть науковий процес або явище зі світу природи (наприклад, виверження вулкану, боротьба комах, тощо). Може бути використана звичайна техніка фотографування або які-небуть спеціальні фото прийомы.
Мистецтво і наука — фотографії повинні ілюструвати красу наукових процесів, явищ, або показувати наукові об’єкти в абстрактному, художньому виді. Вони можуть бути зроблені з використанням звичайної техніки фотографування або з допомогою будь яких спеціальних фото- або наукових технологій.

Організатори конкурсу:
— Національна академія наук України,
— Міністерство освіти і науки України,
— Державний фонд фундаментальних досліджень,
— Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України,
— громадська організація «Наука. Інновації. Підприємництво»,
за підтримкою Посольства Республіки Корея в Україні та при партнерстві популярних засобів масової інформаціїї і фондів сприяння.

Підведення підсумків конкурсу: Підсумки конкурсу підводить журі, до складу якого входять журналісти, вчені, а також залучені експерти.
Премії:
За 1 місце — 2000 грн.
За 2 місце — 1500 грн.
За 3 місце — 1000 грн.

Крайній термін подання фотографій на конкурс — 6 квітня 2015 року.

Для участі в конкурсі необхідно надіслати конкурсні матеріали на адресу konkurs@kt.kharkov.ua і супроводити їх інформацією про автора: прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи, посада, адреса, телефон.
Кожен автор може надіслати на конкурс не більше однієї наукової фотографії, зробленої протягом останніх двох років, опублікованої або неопублікованої, а також зробленої спеціально для конкурсу. Серія фотографій, що ілюструють явище у динаміці, вважається однією конкурсною роботою.
Фотографії надсилаються в електронному форматі (файли “tif” або “jpg”) з роздільністю 300 dpi. Якість цифрового зображення має дозволити надрукувати фотографію форматом не менше А3 для експонування на виставці. Виняток складають мікрофотографії, в яких розмір зображення обмежений фізичними можливостями приладу.
Об’єм кожного файлу не повинен перевищувати 5 мегабайт.
Фотографія має супроводжуватися назвою та стислим (не більш ніж 2000 символів з інтервалами) описом: що зображено, у якому масштабі, якою технікою знято та яке явище демонструє.
Фотографії, надіслані на конкурс, не рецензуються. Оргкомітет має право використовувати фотографії, надіслані на конкурс, для формування фотовиставок з обов’язковим зазначенням автора робіт.

Конкурсні фотографії будуть розміщені на сайті — www.focuscience.kt.kharkov.ua

З повагою,
ОРГКОМІТЕТ