Тарас Мазепа
(позаштатний кореспондент)

5 професій майбутнього

Сучасний світ настільки швидко змінюється, що людство ледве встигає слідувати таким стрімким змінам. Щоб відповідати нинішнім професійним вимогам, доводиться постійно вдосконалювати свої знання та навички, отримувати новий досвід, теоретичні та практичні вміння. Колись затребувані бухгалтера, перекладачі, юристи та банкіри перестають користуватися колишнім попитом, а на їх зміну приходять фахівці в сфері інформаційних технологій.

Дослідники світового ринку професій стверджують, зовсім скоро кропітку працю фінансистів, економістів, «продажників» та інших звичних для нас професій замінять роботи і комп’ютери. Місце роботи майбутньої людини — інтернет, тип зайнятості — фріланс, професійне спрямування — дизайн, web-графіка і програмування роботів. Через 10-15 років будуть затребувані люди з нестандартним мисленням, багатою гнучкою фантазією, здібностями до малювання і проектування. Ми підібрали 5 найбільш потрібних професій майбутнього, які допоможуть вийти людству на новий рівень у сфері інформаційних технологій і систем.

3D дизайнер

3D технології стрімко завойовують український ринок професій. Тривимірна анімація все частіше використовується при створенні фільмів, комп’ютерних ігор, графіки для інтернет-порталів. Головне завдання 3D дизайнера полягає в налаштуванні комп’ютерних персонажів для ігрових анімацій, забезпеченні руху і динаміки намальованих предметів і об’єктів. Говорячи простою мовою, 3D дизайнер сприяє «оживленню» неживих героїв ілюстрацій.

 

f

Геймдизайнер

Роль геймдизайнера можна порівняти з функціями режисера при створенні фільму. Це фахівець, який несе відповідальність за проектування і цілісне бачення комп’ютерної гри. Геймдизайнер відповідає за розробку правил гри, її зміст, зовнішній вигляд, особливості ігрового процесу.

 

 

Такий фахівець повинен не тільки вміти розробляти ідею і концепцію гри, але і забезпечувати технічне «обслуговування» проекту. Справжній професіонал має навички малювання, веб-дизайну, 3D моделювання, має хороші знання в області програмування і математики.

 

Творець ігрової графіки

Комп’ютерна графіка — ще один актуальний напрямок в сфері інформаційних технологій. Людина, що спеціалізується на створенні ігрової графіки, займається розробкою, редагуванням і збереженням намальованих зображень. Завдання такого фахівця полягає в розробці динамічних ілюстрацій, 3D малюнків, забезпеченні реалістичного руху з урахуванням законів оптики. Творець ігрової графіки редагує зображення за допомогою передачі освітленості об’єкта і з урахуванням його положення щодо світла. Таким чином, виходить малюнок, найбільш наближений до реального зображення.

 

Візуалізатор ефектів в кіно

Спеціаліст в сфері створення спецефектів займається розробкою зображень і сцен, що не існують в дійсності. Така робота проводиться для вдосконалення вже відзнятого матеріалу. Застосування спеціальних ефектів набагато дешевше зйомки природної сцени, тому їх часто використовують при створенні масштабних пожеж, повеней, різних катастроф, аварій. Технології створення візуальних ефектів в кіно бувають різними: макетна зйомка, домакетна, аніматроніка, піротехніка, спеціальний грим. Спеціаліст в розробці спецефектів повинен розбиратися у всіх особливостях зйомки нереальних картин в кіно.

 

Проектувальник домашніх роботів

 

Роботи, що допомагають сучасній людині справлятися з домашнім господарством — не фантастика, а реальність. Уже зараз в будинках українців приживаються роботи-пилососи, а також системи автоматизації житла (розумні будинки). Надалі з’являться побутові роботи, які допомагають виконувати складну домашню роботу. Роботи-доглядальниці, прибиральники, садівники, пристрої для вигулювання собак та інші різновиди машин — все це стане доступним для звичайної людини. Проектувальник домашніх роботів — одна з основних професій майбутнього. Така людина спеціалізується на програмуванні та розробці розумних машин для будинку, здатних виконувати різні завдання по господарству. Затребуваний проектувальник має навички програмування, створення штучного інтелекту, має системне мислення, розбирається в робототехніці.

Матеріал підготовлений: інтернет магазин http://fayni-mebli.com/

 

Цей матеріал в PDF: Мазепа Тарас. 5 професій майбутнього.