Тарас Мазепа
(позаштатний кореспондент)

5 книг для дизайнерів і про дизайн, які надихають

Натхнення можна отримувати з різних джерел, одним з яких, безсумнівно, є книги. Ми пропонуємо вам чудову підбірку книг, які написали відомі дизайнери, а також сучасні художники.

  1. Майкл Евамі, «Логотип»

Майк Евамі — досить відомий в дизайнерському середовищі автор. З-під його пера вийшли такі літературні твори, як «Світ без слів» і «Створення логотипів». Книга, яку ми представляємо вам, оповідає про те, що таке типографічні логотипи, які бувають їх види і, звичайно ж, як створити хороший логотип. Автор для написання книги виконав велику роботу: проаналізував близько 1300 логотипів з різних країн, розробкою яких займалися близько 250 агентств. До слова, саме цією книгою надихалися творці логотипу інтернет-магазину divani.kiev.ua

  1. Бруно Мунари «Квадрат, коло, трикутник»

Автор даної книги – людина різностороння, яка досягла успіху в кількох галузях. Він і дизайнер, і художник, і автор книг, і навіть педагог. У книзі Бруно пояснює читачеві, здавалося б, прості істини: що символізує найпоширеніші геометричні форми: коло, трикутник і квадрат. Звичайно ж, робить акцент ще й на те, як їх правильно застосовувати. Напевно, що після прочитання у вас з’явиться кілька свіжих ідей.

  1. Білл Могрідж «Наото Фукасава»

Книга і про дизайн, і про знаменитого сучасного дизайнера-японця — Наото Фукасаву. Автор книги настільки був у захваті від його творчості і невичерпного потоку креативних ідей, що вирішив «виплеснути» своє захоплення на папері. В результаті вийшла досить пізнавальна книга, яка розповідає про творчість Наото, а також про його життя в цілому.

  1. Стівен Геллер і Гейл Андерсон «The Graphic Design Idea Book: Inspiration from 50 Masters»

Автори книги — досить відомі особистості: це колумніст знаменитого The New York Times Стів Геллер і дизайнер графіки Гейл Андерсон. Тема, яку вони підняли в книзі, серйозна і дуже об’ємна – це фундаментальні основи дизайну, а також його ключові елементи. Комусь ця книга, можливо, здасться нудною, але поспішаємо вас запевнити, що незважаючи на всю серйозність теми, нудно при прочитанні вам не буде, адже кожну догму автори роз’яснюють, наводячи конкретні приклади робіт світових професіоналів у сфері дизайну.

  1. Хартмут Есслінгер «Keep It Simple: The Early Design Years of Apple»

Як ви вже напевно здогадалися з назви, мова в книзі піде про всесвітньо відомий «яблучний» бренд. Незалежно від того, чи є ви затятий шанувальник продукції даної компанії, або ж не сприймаєте «яблучні» гаджети, заперечувати те, що бренд колосально вплинув на дизайн, як мінімум, нечемно. Книга розповідає про еволюцію гаджетів, а також про «закулісся», тобто про те, що відбувалося всередині всесвітньо відомого «Apple».